Kdy je ideální čas na prodej nemovitosti? Právě teď!

5.3.2019

Máte byt či dům, který chcete prodat? Možná právě teď je ideální příležitost. Jak je na tom realitní trh a co dělat, když potřebujete svou nemovitost prodat opravdu rychle? To vám poradíme v tomto článku.

Poptávka je stále vysoká, ale nových nabídek je málo

Není se čemu divit, že jsou ceny tak vysoké. Nové byty či domy na prodej se objevují poměrně málo a výběr rozhodně není příliš velký. Cenově dostupné nemovitosti v relativně dobrém stavu jsou téměř hned pryč a trh lační po dalších. A tak ceny stoupají. To je k vzteku pro všechny, kteří by zrovna rádi něco nakoupili. Ti, kteří chtějí prodat nemovitost, se ale mohou radovat.
 

Hypotéky porostou, takže růst cen nemovitostí se možná zastaví

Regulace od ČNB vedou k tomu, že jsou bankovní instituce nuceny zvyšovat úrokové sazby. Na hypotéku navíc může dosáhnout méně lidí a v budoucnu by měla platit i další omezení. Z toho vyplývá, že bude méně potenciálních kupců nemovitostí. Růst cen by se tedy mohl zastavit. V určitém případě by dokonce mohlo nastat ochlazení nákupní horečky a ceny by mohly začít klesat. Pokud nechcete čekat, o prodej vaší nemovitosti se postará jedna z našich realitních kanceláří Brno, Praha, Strakonice, Tábor.
 

Co dělat, když potřebujete byt či dům prodat rychle?

Pokud jste se dostali do nepříjemné finanční situace, nebo z jiného důvodu potřebujete rychle prodat svou nemovitost, nabízí se řešení v podobě výkupu. Hlavní výhodou je právě rychlost prodeje. Férový výkup nemovitosti navíc poskytuje i jakousi jistotu velmi dobré ceny. V případě klasického tržního prodeje je totiž nutné jít s cenou ještě níž, aby vše proběhlo rychle. Nepochybnou výhodou je i snadné vyřešení všech administrativních formalit. Jde o skutečně velkou časovou úsporu, která se vám může hodit.